HomeStrona Główna
O nas
Korzyści
Współpraca
Rejestracja
Aktualności
Kontakt
Zaloguj sięZaloguj się

2019-02-27
Wykaz leków refundowanych Wykaz leków refundowanych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Leki refundowane dostępne w aptece na receptę w całym zakresie zarejestrowanych wskazań i przeznaczeń lub we wskazaniu określonym stanem klinicznym. Zapraszamy do skorzystania ze strony Ministerstwa Zdrowia - wykaz leków refundowanych.

2018-03-08
Dbajmy o nerki 8 marca - Światowy Dzień Nerek. Każdy z pacjentów leczonych dializami w stacji dializ należącej do Fresenius  Nephrocare Polska otrzymał w prezencie silikonową opaskę medyczną  informującą o tym, że jest dializowany. „W Polsce popularne są opaski  silikonowe dla pacjentów, z informacją np. o grupie krwi czy chorobie  przewlekłej. Dla pacjentów dializowanych są one szczególnie ważne. W razie  zagrożenia życia, personel medyczny, który będzie udzielał pierwszej pomocy,  zobaczy opaskę z napisem »Jestem dializowany« i będzie mógł zastosować  właściwe specjalistyczne leczenie, które w przypadku pacjentów poddających  się dializoterapii jest inne, niż w przypadku osób, które nie wymagają  dializ.” – mówi dr n. med. Mirosław Kroczak, nefrolog i dyrektor medyczny  Fresenius Nephrocare Polska.

2017-07-01
Eva/qu BAMBINI  Eva/qu® Bambini czopki przeciw zaparciom dla dzieci od 13. miesiąca życia do 12. roku życia - naturalnie, skutecznie i bezpiecznie przywracają normalne wypróżnienie.

2014-03-22
Robotyzacja w aptekach Robotyzacja w aptekachAutomatyzacja i informatyzacja aptek to trend dopiero wprowadzany na polski rynek - mówi Robert Wach, specjalista technologiczny Glintt Polska.

2014-03-19
Neuca - 2013 Neuca SA przejmie hurtową część holdingu Mediq za 203 mln zł Wiadomość dzięki portalowi Rynek Aptek 12-08-2013, 11:45 

2014-01-15
Szpitale nie mają środków na leczenie pacjentów! Nieumiejętne gospodarowanie środkami czy zbyt mało pieniędzy? Szpitale walczą z NFZ o dodatkową pulę na leczenie pacjentów. W innym wypadku nie będą mogli ich przyjmować, a na tym ucierpi jak zawsze tylko pacjent.

2014-01-15
Trade Marketing Farmaceutyczny Przy działaniach trade marketingowych na rynku farmaceutycznym warto poruszać  kluczowe tematy,  to: narzędzia wspierające sprzedaż/promocję leków Rx i OTC,ważne  podsumowywanie zmian sytuacji rynkowej 2011-2012 oraz ich implikacji dla działań trade’owych, założenia nowelizacji ustawy refundacyjnej, marchandising apteczny, współpraca z sieciami z punktu widzenia firmy farmaceutycznej oraz  apteki, opłacalność współpracy z grupami zakupowymi, porównanie modeli relacji biznesowych.

2014-01-15
Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny 2012 W dniu 27 września 2012 r. w budynku Oxford Tower w Warszawie, przy ulicy Chałubińskiego 8 odbyła się Konferencja pt. „Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny 2012”. Konferencję wspólnie zorganizowała Kancelaria K | P | R | F przy współpracy z Fundacją 60 Plus i Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. W Konferencji udział wzięli właściciele i kierownicy aptek prywatnych, sieci aptecznych oraz przedstawiciele firm farmaceutycznych z całej Polski.